Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zarząd Osiedla Św. Łazarz odwołany. Agnieszka Michalak-Pietkiewicz nie będzie przewodniczącą - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zarząd Osiedla Św. Łazarz odwołany. Agnieszka Michalak-Pietkiewicz nie będzie przewodniczącą
26-05-2022 09:44   Janusz Ludwiczak
Podczas środowej sesji Rada Osiedla Św. Łazarz większością głosów odwołała dotychczasowy Zarząd Osiedla. Przewodniczącą nie będzie już Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, a podczas kolejnej sesji wybrane zostanie nowe prezydium. A dlaczego dotychczasowy zarząd został odwołany?

Wniosek o odwołanie Zarządu Osiedla Św. Łazarz złożyła radna Beata Szeszuła. Podpisało się po nim w sumie sześciu radnych: Dorota Koszal, Tomasz Naradowski, Maciej Nowak, Jakub Skurzyński, Amadeusz Smirnow i Beata Szeszuła.

– Jest kilka powodów dlaczego został złożony taki wniosek. Są problemy z komunikacją. Zarząd nie informuje reszty radnych o spotkaniach. Jako członkini Zarządu nie widzę przygotowywanych uchwał, przygotowuje je przewodniczący rady [Andrzej Janowski – przyp. red.]. Pojawiły się sytuacje, że przewodnicząca Zarządu wygłaszała inne stanowisko niż Rada Osiedla. Przewodnicząca zgłaszała uwagi jako swoje, bez konsultacji z radą. Potrzebne są zmiany – argumentowała radna Beata Szeszuła, członek Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

– Jestem zaskoczona tym działaniem. Chciałabym poznać konkretne powody. Nie mam sobie za dużo do zarzucenia. Jako przewodnicząca Zarządu mam prawo do rozmawiania z jednostkami miejskimi i nie muszę wszystkim mówić o każdym działaniu. Często brakuje rąk do pracy. Zamieszczane powinny być wpisy na facebooku. Mieszkańcom należy się informacja. Prosiłabym wnioskodawczynię o konkretne przykłady. Jeśli uważacie, że coś jest źle to chciałabym to wcześniej usłyszeć. Mogliśmy o tym porozmawiać – powiedziała Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, dotychczasowa przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Następnie głos zabrali kolejni radni.

– Też jestem zaskoczona tym wnioskiem. Wszystkie pisma, informacje są zamieszczane na grupie. Od kilku miesięcy wnioskodawczyni nie odnosi się do spraw. Zaniedbała stronę na facebooku, stronę internetową i gazetkę – stwierdziła radna Sylwia Badzińska i zastępcza przewodniczącej Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

– Od pewnego czasu zanika poprawna komunikacja. Trzy lata temu startowaliśmy razem, mieliśmy plany i co się stało? – zaznaczył radny Roman Modrzyński, wiceprzewodniczący Zarządu.

– Również jestem zaskoczona. Szkoda, że osoby, które podpisały się pod wnioskiem wcześniej nie zgłaszały żadnych uwag – dodała radna Joanna Ellmann, członek Zarządu.

Byli jednak radni, którzy mieli inne zdanie.

– A mnie to wcale nie dziwi, że taki wniosek został złożony. Jakość komunikacji nie idzie ku lepszemu – uważa radny Wojciech Kosiedowski, który był członkiem Zarządu.

– Popieram ten wniosek. Nie może być tak, że przeforsowywana jest uchwała dotycząca studium poprzez uchwałę zarządu. Powinna o tym decydować cała rada osiedla – powiedział Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Następnie przeprowadzone zostało niejawne głosowanie. By Zarząd Osiedla został odwołany musiała się za tym opowiedzieć ponad połowa radnych (czyli 11 osób). I tak 12 radnych było za, 6 było przeciw.

– Dziękuje za całą pracę całemu Zarządowi. Życzę powodzenia następcy. Mam nadzieję, że osiedle na tym nie straci. Będę bacznie się przypatrywać dalszym działaniom – podsumowała Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, odwołana przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

W Zarządzie Osiedla Św. Łazarz zasiadali: Agnieszka Michalak-Pietkiewicz – przewodnicząca, zastępcy: Sylwia Badzińska i Roman Modrzyński, członkowie Zarządu: Joanna Ellmann, Wojciech Kosiedowski, Franciszek Sterczewski, Beata Szeszuła.

Łazarscy radni mają teraz miesiąc na wybranie nowego Zarządu.

Obszerną relację z pozostałej części sesji i innych podjętych uchwał przedstawimy w kolejnym artykule.


Komentarze (16)

29-05-2022 19:02:49
wyborca
Radny R.Modrzyński w ankiecie na radnego w roku 2019 napisał; PORAŻKA poprzedniej Rady : ↓ brak poprawnej komunikacji z mieszkańcami, ↓ brak poprawnej komunikacji wewnętrznej w Radzie Osiedla W powyższym wywiadzie powiedział; Od pewnego czasu zanika poprawna komunikacja. Trzy lata temu startowaliśmy razem, mieliśmy plany i co się stało? No właśnie co się stało, albo popełniacie te same błędy albo nie umiecie pracować w zespole dla dobra mieszkańców.tak sadze że tutaj każdy gra na siebie bo wybory blisko.
29-05-2022 11:41:29
Łazarzanin
@szczun zez łazarza: Sprawdź w sobie w uchwałach: https://www.lazarz.pl/?id=347. Radni dostają diety. Od 50 do 600 złotych. Wielkich kokosów z tego nie ma.
29-05-2022 08:49:51
szczun zez łazarza
ile dostajecie kasy za bycie w radzie ?
28-05-2022 23:07:32
mieszkniec
A ten Zawieja co się tak w sprawie uaktywnił i obronę byłej przewodniczącej zarządu? Chyba prowadzi polityczną wendettę wobec RO bo jak przyjeżdża na Łazarz to nie może już za darmochę parkować, a wiadomo, że mentalnie to on nawet za dziadersem Grobelnym... zresztą na jego miejscu bym milczał bo gdyby nie partyjni koledzy, którzy ciągną go góry to jego "kariera" wyglądałaby zupełnie inaczej... A jak coś panie Zawieja chce Pan zrobić dla Łazarza to niech Pan załatwi wydłużenie godzin płatnej strefy parkowania, zamiast tracić czas na wypisywanie na fb
28-05-2022 13:53:56
Ania
Walka o stołki na szczeblu lokalnym, nowi pewno po załatwieniu swoich interesów znowu nic nie będą robić i znowu zmiana. Ciekawe czy ktoś wreszcie naprawdę zacznie naprawiać tę dzielnicę i zatrzyma masowe wyprowadzki
28-05-2022 09:06:59
Niezadowolony
Niezadowolony jestem z rady - co zrobić żeby ją odwołać całą za tą destrukcje naszej dzielnicy?
28-05-2022 03:44:09
szczun zez łazarza
czas na likwidację zwężeń na Głogowskiej i likwidację dróg rowerowych
27-05-2022 09:57:58
mieszkaniec
@MARAS: Ale to nie Rada Osiedla została odwołana tylko zarząd - 6-osobowe prezydium. Rada osiedla zostaje nadal. To tak samo jakby został odwołany minister, ale jest dalej posłem.
27-05-2022 09:25:45
MARAS
RADA OSIEDLA ODWOŁANA I BARDZO DOBRZE , BO SŁABO ZAJMOWAŁA SIE LOSEM MIESZKANCÓW, POZAMYKALI ULICE , POROBILI DUZO ZAMIESZANIA Z STREFĄ PŁATNEGO POSTOJU , ZABRALI MIEJSCA PARKINGOWE, A ULICY KOLEJOWEJ NAWET NIE ZACZELI. W KÓŁKO GADAJĄ , GADAJĄ, GADAJA I ROBIA ŚCIEŻKI ROWEROWE ..... MASAKRA96d4
27-05-2022 03:53:50
Z Lazarza
No i dobrze. Nic nie robiła tylko fotki i lansowanie. A w ogóle to czemu oni nie spotykaja się osobiście tylko jeszcze wszystko przez internet. Tak to mozna być jednocześnie w kilku miejscach
26-05-2022 17:44:59
As
Do @Ja no i dobrze że popłynęła...
26-05-2022 17:28:02
Ewa
Dopiero teraz się pożarli... dziwne, że dopiero po 3 latach... Czas na Łazarz...
26-05-2022 15:56:14
Ja
Do @As: No i?
26-05-2022 12:40:06
Roman Modrzyński
Dzień dobry Małe sprostowanie Moja wypowiedź dotyczyła relacji w całej Radzie Osiedla Sw Łazarz,komunikacje Zarząd - radni uważam za poprawną
26-05-2022 11:36:11
As
To ta której nie pasowało że rynek w sobotę tylko do 14, że nie może tam zapłacić kartą i że dostała towar w foliowce....
26-05-2022 10:55:34
emeryt
Zbliżają się wybory.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

do 30-05-2023
Łazarz
33. Dni Łazarza
►WIĘCEJ: www.33dni.lazarz.pl

30

maj

do 02-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"ITM Industry Europe 2023" - Przemysł Ery Cyfrowej
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
Salon: Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle

01

cze

Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
Bieg przez Wielką Brytanię im.M. Zawiei
w godz. 15:00-19:00

02

cze

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
III Piknik Łazarski

03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: